Darmowa dostawa od 149 zł

 +48 609 002 288

info@babyvip.pl

Recenzja: Zwierzak na zwierzaku - sztuka układania zwierzątek
Recenzja: Zwierzak na zwierzaku - sztuka układania zwierzątek

Zwierzak na zwierzaku to jedna z najpopularniejszych gier wydawnictwa HABA. Wydana 13 lat temu wersja podstawowa doczekała się kolejnych siedmiu wersji. Prawdziwa zwierzęca rodzinka. Poza wersją karcianą wszystkie łączy jedno - małe drewniane zwierzątka, które lubią się pogimnastykować.

Małpa, pingwin i krokodyl

W standardowym żółtym pudełku HABY znajdziemy dwie garści drewna. Nie jest to jednak całkiem normalne drewno. Uważny obserwator znajdzie tam małpy, jeże, węże, pingwiny, owce, tukany, jaszczurki (wszystkie po 4 egzemplarze), jednego krokodyla i kostkę. Zwierzaki są fajne, świetnie wykonane i, o ile nie macie w domu nieposłusznego psiaka, wytrzymają lata bez uszczerbku. W kwestii jakości wykonania mamy pierwszy strzał w "10".

O zwierząt wspinaniu

Wspomnianych przedstawicieli fauny dzielimy po równo między graczy (każdy otrzymuje 7 różnych zwierząt), a krokodyla stawiamy na środku stołu. Będzie pełnił rolę podstawy. Wybieramy gracza startowego i ruszamy. W swojej turze rzucamy kostką i wykonujemy widniejące na niej zadanie:

  • jedno oczko - należy ze swojej puli zwierząt wybrać jedno i dołożyć na podstawie
  • dwa oczka - podobnie jak wyżej, ale dwukrotnie
  • krokodyl - bierzemy zwierzaka i dokładamy go na stół tak, aby stykał się z krokodylem powiększając podstawę
  • dłoń - wybieramy zwierzaka i przekazujemy go dowolnemu graczowi, który będzie musiał wyłożyć nasz podarunek za nas
  • znak zapytania - wykładamy na podstawę jedno zwierzę, ale wybrane nie przez nas, a przez pozostałych graczy

Zwierzaka układamy wedle uznania: bokiem, na plecach, na nosie lub na dowolny inny sposób. Jedynym kryterium jest tutaj to, żeby utrzymał się na konstrukcji. A co jeśli zwierzak spadnie, a wraz z nim kilku jego kumpli? Nie ma tragedii! Gracz, który spowodował zawalenie się wieży wybiera dwa zwierzęta spośród tych, które spadły i zabiera je do swojej puli, a resztę odkłada się do pudełka.
Ot, całe zasady. Proste!

 

Wrażenia

Najprostsze pomysły są najlepsze, to powszechnie znana zasada. Tak jest również w przypadku tytułowych zwierzaków. Wyjątkowo proste zasady i emocjonujący element zręcznościowy sprawiają, że dzieciaki bawią się wybornie. Na zmianę na twarzach grających widnieje skupienie i wybuchy śmiechu. Dla młodszych graczy rozgrywka będzie ciekawym ćwiczeniem koordynacji i cierpliwości, dla starszych świetną zabawą. Co ciekawe w zwierzaki bawią się równie dobrze dorośli ludzie, a rozgrywka wkracza wtedy na wyższy poziom. Konstrukcje są coraz bardziej karkołomne, a próby utrudniania gry innym sprawiają niemałą satysfakcję. Przednią zabawę podczas gry uzupełnia świetne wykonanie i bardzo solidna jakość zapewniająca grze długowieczność.
Gdybym miał w jednym zdaniu podsumować Zwierzaka na zwierzaku napisałbym: idealna gra dla dzieci i całych rodzin, niezależnie od tego, czy preferują grę w skupieniu, czy radosne pląsy.
Polecam, polecam, polecam!

Gry kupicie TUTAJ.

Do następnego razu!
Felippe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl